Z Hradecka

Ještě zákeřnější. Šmejdi byli v Hradci – a sprostě nadávali: Plotýnka, konvektomat nebo sada nádobí. Za „pouhých" dvacet tisíc anebo i za víc. Vítejte na předváděčce! I když to vypadalo, že je po loňském humbuku s dokumentem Šmejdi hradecké novinářky Silvie Dymákové podobným akcím konec, opak je pravdou. Šmejdi z firmy Senior Fusion se totiž ve středu opět objevili i se svými nekalými praktikami. Tentokrát v hradeckém hotelu Černigov. Na začátku se chovali mile, ale jen do té doby, než zjistili, že o jejich akci vědí i novináři.

Přines židli i sousedovi. Ulice díky projektu ožijí i v Hradci: Sousedské slavnosti v Hradci Králové pod názvem Zaber Hradec! mají za úkol alespoň v neděli 27. dubna oživit prostory Malého náměstí v centru města. Akce začíná v jedenáct hodin dopoledne, konec je v šest. „Pod výzvou Dones židli a vezmi i pro souseda! se připojujeme k trendu takzvaných sousedských slavností, které mají za cíl rozproudit mrtvá místa a poskytovat prostor pouličním umělcům, tvůrčím aktivitám a občanské komunitě," vysvětluje Martina Erbsová, předsedkyně pořádajícího spolku Kontrapunkt.

Ze sportu

Postoupí exligisté, Šimák bude mít smůlu!: Tři týmy jsou reálně ve hře o postup do první fotbalové ligy. Hradec Králové, Táborsko a České Budějovice. Čtvrtá Karviná ztrácí na vedoucí duo osm bodů, musel by se stát zázrak, aby ještě zamíchala kartami. Deník nabízí srovnání tři hlavních aspirantů na postup. Nejvíce šancí dává Hradci Králové a Českým Budějovicím. Smůlu bude mít Táborsko i s tahounem Šimákem.