Z Hradecka

Šmejdů je víc. I přes varování: Podváděli Hradečáky ve středu, své špinavé triky na ně zkoušeli i ve čtvrtek. Prodejci na předváděcích akcích nebo také šmejdi se neštítí ničeho. „Šokovalo mě, že se nám za poslední měsíc zdvojnásobil  počet oznámených předváděček," říká Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení společnosti dTest. „Domnívám se, že těchto akcí přibývá. A to navzdory silné mediální podpoře, aby se nekonaly," dodává právník.

U prutů ve dne v noci. Rybáři se sjeli k sedmidennímu klání: Většina sportovních klání se neobejde bez hlasitého halekání a vůbec hluku všeho druhu. Soutěž Top Secret Carp Cup je však všechno, jen ne hlučná. Ostatně ryby, jak známo, mají rády klid, a pak také – kdo by vydržel halekat týden v kuse? Přesně tak dlouho totiž soutěž rybářů trvá. „V první řadě rozhoduje místo, i proto se revíry losují," říká o receptu na úspěch Stanislav Benda, který přicestoval až z Humenného.

Ze sportu

„Série bude o fyzické připravenosti a psychické odolnosti": V sobotu startuje dlouho očekávaná série o bronz v Ženské basketbalové lize, ve které se hradecké „lvice" utkají s Valosunem Brno. Favoritem je tým z Králova Pole, kterého k tomu kromě tabulkového postavení v základní a nadstavbové části opravňuje i letošní vzájemná bilance. Hradecká trenérka Romana Ptáčková se však na to nedívá. „Absolutně mě nezajímá, jakou bilanci se soupeřem máme. Teď se vše maže a jde o všechno," říká.