Z Hradecka

Malíř odmítl vinu za nevýhodné dodatky ke smlouvě o stadionu: Josef Malíř se zodpovídá z pokusu o porušení povinnosti při správě cizího majetku. Hrozí mu dva až osm let vězení. Při pondělní výpovědi, která trvala více než dvě hodiny, však vinu rozhodně odmítl. „Obžaloba obsahuje řadu nepravdivých tvrzení," prohlásil. Město v roce 2006 uzavřelo kontrakt s firmou ABD Invest, která měla jako nájemce opravit zimní stadion.

Budova Ředitelství státních drah: Nejdelší Gočárovo dílo je dlouhé 128 metrů: Už jsme psali o mnoha významných hradeckých architektonických dílech Josefa Gočára, ale dosud jsme nezmínili největší budovu od tohoto slavného architekta v Hradci Králové. Touto stavbou je na svou dobu impozantní budova ředitelství státních drah (dnes ředitelství policie) na Ulrichově náměstí.

Ze sportu

Hable hlásí: Jsem zdravý!: O víkendu poprvé po téměř dvou měsících odehrál soutěžní zápas. V třetiligovém Převýšově zvládl hradecký fotbalista Jan Hable celých devadesát minut a hlásí: Konečně jsem zdráv, kotník drží! „Už mě nebavilo dívat se na kluky, jak jdou na trénink," šklebí se záložník FC Hradec Králové při vzpomínce na dlouhou herní nečinnost.