Z Hradecka

Na věž v pouzdrech vystoupají zdravice osobností i noviny: Přání a vzkazy od primátora Zdeňka Finka, kardinála Dominika Duky, biskupa Jana Vokála a rektora hradecké univerzity Josefa Hynka si budou číst další generace, až se rozhodnou opět někdy v budoucnu opravovat špičku Bílé věže. Předposlední květnový den bude makovice rekonstruované věže uzavřena a potom vyzdvižena zpět nahoru. Před tím do ní hodlá hradecký magistrát uložit poselství našim následovníkům.

Místo hokejistů ovládly zimák bagry, rekonstrukce už začala: Radnice Hradce v minulých dnech začala s rekonstrukcí ledové plochy a dalších důležitých součástí zimního stadionu, na němž hraje hokejovou extraligu klub Mountfield HK. Dělníci již odstranili staré mantinely a nyní naplno pracují na demolici betonu hrací plochy. „Opravy by měly skončit v srpnu, tedy do startu nové hokejové sezony," řekla mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková.

Ze sportu

Fauly se musí trestat. Klidně Lukašenkem: Zápasy se silnou trojkou má národní hokejový tým na mistrovství světa za sebou, naposledy prohrál s Kanadou 3:4, a teď už ho ve skupině čekají jen samí trpaslíci. Ve středu od 15.45 hodin se utká s Itálií. Reprezentace ani jednou nezískala tři body, Slováky porazila v prodloužení, se Švédskem padla po nájezdech. Ale zle není. Hra vypadá dobře, jako už pár let ne. Deník nabízí pohled, co ještě zlepšit, aby Růžičkova armáda zvládla outsidery a hlavně pak klíčové čtvrtfinále.