Z Hradecka

Bílé držky, spílal učitelům. A je podezřelý z výtržnictví: O rasismu naruby se mluví. Ale ne moc. Teď se s jedním z jeho příkladů potýkají na Speciálních školách Hradec Králové. Jeden z žáků si před časem pustil pusu na špacír. „Jste bílé držky," nadával učitelům. Případ se dostal také do rukou policie. Redakce zná jméno, ale kvůli tomu, že mu je pouze patnáct let a případ není zdaleka dořešený, zůstává v anonymitě. A to i fakt, zda jde o dívku, či chlapce.

Astronom: Komety jsou má srdeční záležitost: Sám sebe nazývá šílencem. Tedy šílencem do astronomie. Pozorováním noční oblohy, jejím focením a následným zkoumáním výsledků a vytvářením grafů totiž tráví téměř veškerý volný čas. Není proto divu, že i na rozhovor jsme se Martinem Lehkým, který je další osobností z našeho cyklu zajímavý lidé Hradecka, sešli v domečku u hvězdárny, který využívá Astronomická společnost v Hradci Králové.

Ze sportu

Kdo zvládne dostihy? Hradec a Budějovice: Tři kola před koncem Fotbalové národní ligy se na dvě postupová místa tlačí tři týmy. Nejtěžší los má vedoucí Táborsko (55 bodů), ale ani druhý Hradec Králové (54) a třetí České Budějovice (53) nemají lehké spaní. Je dost možné, že detektivku o mnoha neznámých vyřeší až závěrečné kolo ve středu 4. června – derby v Pardubicích a stejně ostře sledovaný regionální střet v Sezimově Ústí.