Z Hradecka

S obchodním centrem, či bez? Úterý je soudný den stadionu: Je to takové El Clásico, zřejmě nejvyostřenější souboj fotbalového světa. Zkrátka Real Madrid vs. Barcelona CF. Nechybí emoce – a hlavně rozhodně není jasno, jak to dopadne. Duel, jak se říká, nemá favorita. Tahle bitva však neproběhne na trávníku a za jasných pravidel, nýbrž v úterý na květnovém zasedání městského zastupitelstva.

Opilců v krajském městě bylo jak hub po dešti: Možná je to krásným letním počasím, možná úspěchy našich hokejistů – Hradečáci mají zkrátka potřebu slavit. A to s lahví alkoholu v ruce. Jak to pak končí? Tvrdým spánkem na zahrádce v restauraci, na silnici nebo hned vedle ní v trávě. Tam všude si na konci tohoto týdne opilci ustlali. Hned několik podobných případů museli hradečtí strážníci řešit v posledních dnech.

Ze sportu

Osudová partie je tady! Hradec jede do Zlína: Konec srandy, nastává práce pro velké chlapy! Fotbalová národní liga má na programu dost možná rozhodující kolo (28. v pořadí). Kdo z tria vedoucích týmů ztratí body, může to mít pro něho v boji o postup fatální následky. Vedoucí Táborsko jede na půdu Karviné, České Budějovice do Petrželovy Vlašimi a konečně Hradec Králové se představí na horké půdě Zlína. Obalte si nervy, o víkendu půjde o vše.