Z Hradecka

Velká voda se Hradecku zatím vyhýbá. Hasiči přesto zasahují: Zatímco Praha se ve čtvrtek bála stoupající Vltavy a své si užili například i lidé na nedalekém Kolínsku, které zaplavily přívalové deště, na Hradecku bylo poměrně klidno. Přesto i tady museli hasiči vyrazit do boje s velkou vodou. Například do Hlušic, kde odčerpávali vodu ze zatopených sklepů dvou rodinných domů nebo do obytného domu v Lužci nad Cidlinou.

Nejchytřejší Čech si vybral dukáty za milion korun: Před několika dny se stal Nejchytřejším Čechem a ve čtvrtek si Jiří Šafka z Hradce Králové odnesl z České mincovny svou zaslouženou výhru. Pět čtyřicetidukátů v ryzím zlatě s portrétem Jana Amose Komenského v hodnotě milion korun mu předal ředitel mincovny Aleš Brix.

Ze sportu

„Motivací nejsou peníze, ale postup," říká Jukl: Nervy má vyšponované k prasknutí, spánek nemá zrovna dobrý. Dramatický závěr druhé ligy je tady a s ním se logicky dostavuje i těžký stres. „Někdy si říkám, ať už je konec, ale samozřejmě pro nás radostný," vykouzlí náznak úsměvu Richard Jukl, šéf fotbalového klubu FC Hradec Králové. K tomu, aby se jeho přání splnilo, musejí „votroci" obě závěrečná kola vyhrát.