Z Hradecka

Věžička z koželužny odjela na léčení, pak se možná vrátí: Věžička, která od konce 19. století krášlila průmyslové objekty kuklenské koželužny v Hradci Králové, šla v úterý k zemi. Přesněji řečeno, odvezl ji přívěs, aby se na ni mohli podívat restaurátoři a zachovat ji pro budoucí generace. Areál koželužny totiž v současné době prodělává první etapu demolice.

Vodní mlha chladí rozpálené silnice, zeleň i malé děti: Od úterního dne lidé z hradeckých technických služeb spouštějí mlhoviště na sídlištích města. Provoz tak zahájilo osvěžiště pro děti v Malšovicích a u Severky na Slezském Předměstí. „Postupně budeme uvádět do provozu všechny," řekl Vlastimil Ondráček z hradeckých technických služeb. Nejvíce mlhovišť je na největším sídlišti, tedy Moravském Předměstí.

Ze sportu

Kulič si pořádně oddechl, teď se už těší na ligu: Vloni musel skousnout sestup, nyní se opájel z návratu mezi elitní fotbalovou společnost. Osmatřicetiletý veterán Marek Kulič patřil k hlavním tahounům ,,votroků" letošní sezony FNL. ,,Když jsem do Hradce přišel, tak jsme spadli. Teď jsme zpátky. Je to ohromný pocit, jsme všichni moc šťastný," řekl bezprostředně po klíčové bitvě v Pardubicích.