Z Hradecka

Město by chtělo změnit areál kasáren: Areál hradeckých Gayerových kasáren by měl nově uzavírat parkovací dům se čtyřmi podlažími pro 360 aut. Rekonstrukcí by měla projít i budova, kde nyní sídlí depozitář Muzea východních Čech. Tam by mohlo vzniknout přírodovědecké muzeum. Ve Vrbenského kasárnách by mohla najít sídlo správa nemovitostí, živnostenský úřad či část technických služeb.

Na „rokáč" dorazí nově také vozíčkáři, uvidí nejen Lucii: Že na festival Rock for people jezdí hradečtí senioři, je známá věc. Letošní ročník ale navštíví také skupina vozíčkářů. Pořadatelé pro ně upravili festivalový areál a postavili unikátní nájezdovou plošinu a podestu, ze které budou moci pohodlně sledovat koncerty na hlavní open air stage.

Ze sportu

„Müller je fantastický útočník," klaní se Černý: V první lize nasázel za Hradec Králové a Spartu Praha 83 branek. Další sypal do sítí v japonské lize v dresu Sanfrecce Hirošima. Kdo? Pro fanoušky hradeckého fotbalu snadná odpověď - Pavel Černý! V úterý se ikona „votroků" dočkala speciálního ocenění. Nadace fotbalových internacionálů mu k 50. narozeninám z rukou legendárního fotbalisty Antonína Panenky předala zlaté hodinky a památeční dres v národních barvách s číslicí 50 na zádech.