Z Hradecka

Prázdniny omezí provoz městské hromadné dopravy: Všechny autobusové a trolejbusové linky městské dopravy čekají od pondělí omezení. Důvod? Začínají prázdniny a mimo to bude většina linek jezdit jinak kvůli stavebním pracím na silnicích ve městě. Největší komplikací bude úplné uzavření křižovatky ulic Mostecká a Československé armády.

Přestřelka u muzea? Ne, klempíři na střeše: Až do Náchoda se v pátek po ránu rychlostí blesku rozkřikla senzační zpráva, že v centru Hradce Králové policisté za dramatických okolností obšancovali jeden dům a uvnitř vypukla divoká přestřelka. Že by zátah na albánskou mafii? „Mám tam jednoho známého, je to tam prý jak v americké gangsterce," telefonoval z Náchoda jeden z čtenářů Deníku.

Ze sportu

„Vrátím se ještě silnější," slibuje Vaněček: Jeho sedmnáct gólů 
v uplynulé sezoně dotáhlo fotbalisty Hradce Králové do první ligy. Nejlepší střelec loňského ročníku FNL David Vaněček si však na prvoligovou premiéru v černobílém dresu bude muset ještě pár týdnů počkat. V závěru jara si přivodil zranění kotníku a zatím není zcela fit. Návrat na trávník netrpělivě vyhlíží nejen on, ale i trenér Luboš Prokopec, který na třiadvacetiletého útočníka hodně spoléhá.