Z Hradecka

Navštívil mistrovství světa a na pláži potkal Maradonu: Svátek fotbalových fanatiků, mistrovství světa v Brazílii, spěje do své závěrečné fáze. Ze země zaslíbené fotbalu se vrátil Milan Hamáček z Hlušic u Nového Bydžova, jenž si týden vychutnával atmosféru nejsledovanějšího turnaje. „Fantazie, bylo to něco neuvěřitelného, jinak se to snad ani nedá popsat," nemohl si vynachválit zájezd.

Jízdní kola z Bydžova pomáhají gambijským dětem ke vzdělání: Co může znamenat jízdní kolo? Pro děti v Gambii třeba i cestu za vzděláním. Právě to si řekli zakladatelé obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku, kterým se během dvou let podařilo sehnat a odeslat již tisíce starších bicyklů. „Zatím poslední várku 829 kol jsme z Ostravy vypravili desátého dubna," uvedl jeden ze zástupců společnosti, Richard Gazda.

Ze sportu

Kotal si přál Hradec zpět v lize: Ví, jak chutná, když Hradec Králové válí a městem cloumá fotbalová horečka. Trenér Václav Kotal dotáhl „votroky" do nejvyšší soutěže v roce 2010 a po dvou úspěšných prvoligových letech odešel do Jablonce, od minulé sezony vede Brno. V přípravném zápase jeho soubor s Hradcem v úterý  prohrál 0:2. Na soupeře neměl. „V prvním poločase jsme hráli jednoznačně zle. Mysleli jsme si, že se soupeř porazí sám," nehledal výmluvy.