Z Hradecka

Hradec se loučí podruhé. S padlým vojákem: Krajské město v úterý vzdá hold padlému vojákovi podruhé. V 11 hodin se v Hradci Králové příbuzní, přátelé i kolegové rozloučí s rotmistrem Jaroslavem Lieskovanem, který po převozu do Česka podlehl 14. července zraněním utrpěným při útoku sebevražedného atentátníka v Afghánistánu. Stane se tak opět na kuklenském hřbitově. Rotmistr zemřel ve střešovické nemocnici. Po převozu prodělal několik složitých operací, ale zranění byla bohužel příliš vážná.

Penny market na Slezském Předměstí?
 Je v plánu: Nové obchodní středisko možná vyroste na hradecké Pospíšilově třídě naproti výjezdu z ulice Na Střezině, v areálu vedle Budvarky. Alespoň tak zní plán společnosti Penny Market. Firma hodlá zastavět plochu celkem 1608 čtverečních metrů, zpevněná plocha kolem počítá s ještě dvěma sty metry čtverečními navíc. Nebude chybět ani parkoviště pro padesát aut.

Ze sportu

Pardubice? Motivace bude největší!: Na žádost o rozhovor kývl ihned, ale 
s jednou podmínkou. „Musíme si sednout!" Namakaný hromotluk Jiří Vašíček, posila hokejistů hradeckého Mountfieldu, toho měl po první 105 minut trvající šichtě na ledě plné zuby. „Ale trenér nás ještě docela šetřil. Je rozumný," děkoval na dálku Peteru Draisaitlovi.