Z Hradecka

Tichý strážce hlídal hradecké nebe. Experti testují novou generaci radarů: Neodhalitelnost radarů, sledování malých letadel nebo objektů nízko letících. To jsou hlavní výhody nových pasivních radarů, které experti pod záštitou NATO testují na třech letištích - v Hradci Králové, Jaroměři a Chotči, kde je rozmístěno několik systémů z České republiky, Norska, Polska a Německa.

CIAF 2014 je tu. Nebe nad Hradcem bude opět patřit pilotům: CIAF 2014 - to je letecký svátek, jehož 21. ročník začíná na královéhradeckém letišti v pátek a pokračuje až do neděle. Na několik otázek odpověděl Aleš Cabicar, zakladatel a ředitel, který stojí za CIAF již od jeho prvního ročníku v roce 1993.

Ze sportu

Famózní Strýhal. Vychytal už tři nuly: Mistrovské fotbalové soutěže OFS Hradec ročníku 2014/15 pokračovaly o víkendu čtvrtým kolem. Borcem kola se stal Miroslav Koudelka (Roudnice B), který v utkání PromePro IT III. třídy Roudnice B – Boharyně (6:2) přišel na hřiště v 55. minutě. Vstřelil dva góly, čímž výrazně přispěl k vysoké výhře svého týmu. V týdnu v Gist poháru dal ještě hattrick.