Z Hradecka

Moštárny mají napilno. Ovoce se letos urodilo dost, libují si: „Loni byla poměrně špatná úroda jablek, letos je to ale mnohem lepší. Myslím, že sadaři i zahrádkáři mohou být spokojení," tvrdí František Mázl, předseda hradeckých zahrádkářů. To ostatně potvrzují 
i moštárny na Hradecku. Většina z nich jede už několik dní naplno. „Minulý týden byl volnější, hodně pršelo a lidem se nechtělo ven. Ale o víkendu bylo pěkně, jablka se sbírala ostošest a tak už pracujeme na plné pecky," pochvaluje si Jiří Valášek z moštárny na Slezském Předměstí U Háječku.

Zapějí i pro Hollywood. Boni pueri zahájí sezonu ve velkém: Nová koncertní sezona začala a chlapecký pěvecký sbor Boni pueri z Hradce Králové už o sobě dává pořádně vědět. Chlapce ze sboru totiž nečeká nic menšího než natáčení pro samotný Hollywood. Za mikrofony se postaví chlapci z Boni pueri v pražském Rudolfinu ještě do konce roku. Vybrali si je totiž tvůrci filmu Aldabra režiséra Steve L. Lichtaga.

Ze sportu

Pojďte hrát fotbal! Prvoligový Hradec pořádá masivní nábor: Ve středu 10. září pořádá FC Hradec Králové nábor nejmenších fotbalistů do svých řad. Jak bude celá akce konaná pod záštitou svazu vypadat? „Fotbalová asociace vyhlásila měsíc září jako měsíc náborů. Takže kluci a holky, kteří jdou do školy, by měli zamířit i na hřiště," vysvětluje záměr celé akce Mirza Rahimič, šéf přípravkové základny prvoligového klubu.