Z Hradecka

Balony musely přistát v centru Hradce. Důvod? Nefoukal vítr: Dva horkovzdušné balony konkurenčních firem musely v pondělí večer nouzově přistát kvůli bezvětří v centru Hradce Králové. „Před letem jsme si ověřili sílu větru, krátce po startu přestalo foukat a nepodařilo se nám změnit směr a zůstali jsme v podstatě na místě," řekl jeden z pilotů. Kvůli blížící se bouřce ale raději zvolil přistání v zástavbě. Kromě roztrhlého pláště jednoho z balonů se nikomu nic nestalo, škoda na městském či jiném majetku také nevznikla.

Královéhradecká divadla město sloučit rozhodně nehodlá: Od konce června nemá královéhradecké Klicperovo divadlo řádného ředitele. Ladislav Zeman ze zdravotních důvodů odešel a jeho místo dočasně zaujala  ekonomická náměstkyně Eva Mikulková. První výběrové řízení na post šéfa divadla se ale nepovedlo. „Objevily se znepokojivé zprávy o možném sloučení dvou věhlasných hradeckých divadel – Klicperova divadla a Divadla Drak – do jednoho subjektu. Podobný krok považujeme přinejmenším za nešťastný a mnohem spíše za zásadní omyl, který by mohl nenávratně poškodit rozvoj obou institucí," vysvětlila Lenka Jaklová, hradecká zastupitelka.

Ze sportu

Návštěvy jdou rapidně dolů. Může za to sobota?: Na tradiční nedělní podvečery s ligovým fotbalem mohou v Hradci Králové zapomenout. Minimálně v podzimní části sezony se pojede podle svazového plánu. Ten zní? Co nejvíce utkání nahustit do sobotního odpoledne a ty pak podrobně rozebrat ve studiu. Podobně jako v Německu. Celá akce se zatím míjí účinkem. Na nefungující projekt doplácejí samotné kluby. V Hradci Králové rozhodně. „Není to jen o nás, stěžují si i jinde. Rozhodně v tom nejsme sami," říká hradecký generální ředitel Richard Jukl.