Z Hradecka

Slibujeme! Pro komise začaly volby: Zhruba tři týdny chybí do začátku komunálních a senátních voleb. Ve středu složilo slib téměř devět set členů ze sta okrskových volebních komisí. Zasednou nejen ve školách, ale také například v hasičských zbrojnicích či klubovnách. Členové komisí si mezi sebou vybírali své předsedy. „Už jsem v komisi po několikáté. Práce to není těžká. Musíme si dát pozor, abychom správně zkontrolovali voliče. Nemusím si vzít na volby ani dovolenou, protože mám pružnou pracovní dobu," svěřila se předsedkyně Tereza Nádvorníková, která zasedne před volební urnou v sedmém volebním okrsku v ZŠ Josefa Gočára.

Nové hřiště vyzkoušely děti. Hotové ale není: Kruhový objezd, křižovatky, semafory. Tím i mnohým dalším se pyšní nově otevřené dopravní hřiště v Třebši. Děti ho se vší parádou pořádně otestovaly už ve středu, kdy se za účasti představitelů města slavnostně otevřelo. Na děti z blízké základní školy čekal zábavný program vedený strážníky městské policie a pracovníky bezpečnosti silničního provozu. Po tamním kruhovém objezdu tak třeba závodily na koloběžkách, trénovaly chůzi na botách s kolečky nebo skákaly přes švihadlo. „Já se vybourám, já se určitě vybourám," bála se copatá blondýnka Anička, která zkoušela právě chůzi na botách s kolečky.

Ze sportu

Nehráli jsme zle, chyběly góly: Třetí lajna hokejistů Mountfieldu přes léto rozkvetla do krásy. Rudolf Červený v Liberci potřetí za sebou skóroval, Petr Beránek napálil tyč, stejně tak „vedoucí produktivního oddílu" Tomáš Knotek. Na výhru v Liberci to ale nestačilo. Hradec Králové na severu Čech poprvé v sezoně odkráčel do kabin s poraženeckou náladou po výsledku 1:2. „V předchozích dvou utkáních jsme branky dávali, teď nám to tam nepadalo," soudí Knotek.