Z Hradecka

Velké náměstí se oprav zatím nedočká, chybí 12 souhlasů: „Máme asi nejhorší historické náměstí ve střední Evropě," zahájil středeční veřejnou schůzi ve Studiu Beseda v Mýtské ulici hradecký primátor Zdeněk Fink. Gotické náměstí z 13. století  přitom město plánuje opravit už dlouho, dokonce na něj podle svých slov v rozpočtu už vyčlenilo 150 až 200 milionů korun. Zatím se ale nic neděje a v nejbližší době ani dít nebude. S rekonstrukcí totiž musí souhlasit tamní vlastníci nemovitostí, radním se ale nedaří přesvědčit rovnou dvanáct z nich.

Tábor se dětem z diagnosťáku vydařil. Potkaly i Krakonoše: Ušly rovných 116 kilometrů, sbíraly borůvky, dvakrát si vyšly na Sněžku a viděly dokonce Krakonoše. Právě takový byl tábor v Krkonoších, na který vyrazily děti z hradeckého diagnostického ústavu. Většina jich byla na nejvyšší hoře Česka vůbec poprvé. Jako například čtrnáctiletá Nikola: „Výstup na Sněžku byl nejlepší ze všeho, ale líbilo se nám i v lanovém centru," hodnotí tábor drobná blondýnka.

Ze sportu

Velká sága pokračuje! První derby sezony je tu: O body. Ale taky o čest. Jedni za královského lva, druzí za koně. Prohrát derby? Radši přelouskat Jiráskovo „Temno" a trůnit v mraveništi… Neexistuje! Ten druhý musí skučet a prosit o milost. V pátek se rozjede další díl velké hokejové ságy mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Domácí bude Mountfield… Stejně jako minulý rok, čekejte našvihaný zimák a neskutečnou bitvu. Jedna se svádí už rok v kancelářích - o sponzory, o peníze. „Konkurenční boj mezi kluby ale probíhá bez emocí,"  ubezpečuje generální manažer Pardubic Ondřej Šebek.