Z Hradecka

Stihli to. Na Adalbertinum se  od pondělí vrátí řidiči i MHD: Na nejfrekventovanější zastávku ve městě se vrátí život. O víkendu ji totiž konečně po čtvrt roce definitivně opustí stavbaři. Původně měly tamní opravy zabrat pouze dva měsíce, stavbaři ale nestíhali, a tak se otevření posunulo o pět týdnů – do neděle 5. října. „Mohu potvrdit, že od pondělí 6. října se zastávka Adalbertinum zpřístupní řidičům i MHD. Neprůjezdná zůstane část třídy ČSA směrem k pivovaru. To ale bylo plánované od úplného začátku. Tento úsek by se měl otevřít do konce roku," vysvětlila tisková mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková.

Hodně mizerná sezona, hodnotí léto provozovatelé koupališť na Hradecku: Letnímu koupání definitivně odzvonilo. Provozovatelé koupališť na Hradecku mají už teď jasno: Letošní sezona nepatřila zrovna mezi vydařené. Scházelo totiž to hlavní, tedy sluníčko. Počasí létu nepřálo, návštěvnost na koupališti klesla hlavně ve druhé polovině prázdnin. Oproti loňskému roku, kdy teploměry ukazovaly teploty okolo třicítky, letos byl srpen poměrně chladný. „Musíme konstatovat, že před špatným počasím nás zázemí koupaliště nezachránilo a návštěvnost byla oproti minulému roku nižší," konstatuje Pavel Ulrich, ředitel třebechovických technických služeb.

Ze sportu

Proti Boleslavi v brance s Kacetlem: Před pátečním domácím soubojem s Mladou Boleslaví hlásí hradecký Mountfield změnu v brankovišti! Poprvé v hokejové sezoně se do klece podívá Ondřej Kacetl, týmová jednička Pavel Kantor si léčí menší zranění v dolní části těla a pro víkendový dvojzápas nebude k dispozici. Přesto tu jedna pozitivní zpráva je: návrat mezi mantinely oznámil René Vydarený! Jeden z nejlepších extraligových zadáků se zranil zkraje letní přípravy, musel na operaci a nestihl začátek ročníku. Teď už je připravený hrát.