Z Hradecka

Zdarma autobusem centrem Hradce? I to slibují voličům: Slíbit před volbami jde cokoliv. O tom se nejednou voliči přesvědčili. Hradecký demokratický klub by například chtěl zavést linku městské hromadné dopravy (MHD) centrem města, která by byla zdarma. Také ODS by ráda zavedla  změny v MHD. „Chceme umožnit jezdit hromadnou dopravou zdarma dětem do 15 let věku a seniorům nad 70 let tak, jak je to už v jiných městech u nás i ve světě," uvedl Martin Soukup, lídr ODS.

Zoo Úprkova. Škola žila výstavou domácích mazlíčků: Jako v obrovské zoologické zahradě to v pátek vypadalo v prostorách tělocvičny hradecké ZŠ Úprkova v Malšovicích. Desítky školáků tu totiž vystavovaly své domácí mazlíčky. „Tohle už je čtvrtý ročník výstavy. Děti se do ní hlásí dobrovolně, jejich spolužáci pak chodí jako diváci. Přišli i někteří rodiče," uvedla iniciátorka akce a učitelka Eva Bláhová.

Ze sportu

Stop porážkám! V Příbrami to chce bodovat: Třikrát prohráli a za „odměnu" žuchli na sestupové místo. Fotbalisté Hradce Králové se potřebují zase postavit na nohy a začít předvádět fotbal, jako v první fázi Synot ligy. V sobotu k tomu mají ideální příležitost v Příbrami. U Litavky to nemůže být střet rozdílnějších nálad. V Příbrami před dvěma týdny zakročili – od týmu po strašlivých výsledcích odvolali Petra Čuhela a mužstvo převzal trenérský bard Pavel Tobiáš se synem Kamilem a bývalým ostrostřelcem Danielem Huňou.