Z Hradecka

Demolice areálu Malšovická: Prach, tma a do pošty teklo: Ze starého nákupního areálu Malšovická v hradecké Mrštíkově ulici je už více než měsíc staveniště. Cestu na poštu, do drogérie nebo třeba do kadeřnictví tak momentálně v Malšovicích halí prach. „Problémem je hlavně velká prašnost a hluk. Naštěstí máme ještě jeden vchod – boční. Ten teď využíváme jako hlavní, ale spoustu hostů nám ta rekonstrukce bere. Klienti, co si udělají rezervaci pochopitelně přijdou, ale kolemjdoucí sem teď zrovna dvakrát nehrnou" stýská si provozní místní bowlingové dráhy Petr Lajdner.

Cizinci v Česku: „Všude na světě by nám chyběla kofola": Po Praze, Litoměřicích, Poličce nebo třeba Ostravě dorazila po více než dvou letech i do východočeské metropole. Řeč je o fotografické výstavě Jsme ze stejné planety, která mapuje rodinný či pracovní život cizinců u nás a odpovídá na otázku, proč do Čech přišli a zůstali. Vernisáž bude mít ve středu od 14 hodin v hradeckém Adalbertinu. „Žijeme tady, protože tu není válka," začíná své dojemné vyprávění sympatická dvojice z Blízkého východu. „Všude na světě už by mi chyběla kofola," pokračuje malá holčička původem z Gruzie.

Ze sportu

„Odvolání? Kanály chodit nebudu!": Ve středu se dozví verdikt představenstva. Buď u týmu zůstane, nebo bude odvolán. „Pokud mě odvolají, kanály chodit nebudu. Odejdu se vztyčenou hlavou," praví Luboš Prokopec, trenér fotbalistů Hradce Králové, momentálně posledního celku Synot ligy. Sám od sebe to nebalí. Má chuť i elán s bídou skoncovat. Jak sám říká, poraženecké nálady mu nejsou vlastní. „Sám před sebou bych se musel stydět, kdybych z toho teď utekl," říká nejmladší trenér v historii české fotbalové ligy.