Z Hradecka

Po volbách panuje klid zbraním. Čeká se: Po náročném volebním víkendu se zdá být v táborech politických stran klid. „Vyjednávání neprobíhá, začneme zítra. Jsme připraveni mluvit se všemi demokratickými stranami," potvrdil v pondělí Zdeněk Fink, primátor a lídr vítězného Hradeckého demokratického klubu, který drtivě vyhrál komunální volby. Stejně mluví i Václav Víška, který stojí v čele hnutí ANO 2011, se kterým skončil na druhém místě.

Do Hradce vchází jazz. Láká na domácí i zahraniční hvězdy: Klub Satchmo v Dlouhé ulici, Springfield Club v Gayerových kasárnách nebo Divadlo Drak. Milovníci jazzu už mají tato místa v Hradci Králové dávno pečlivě zaznamenaná v diářích. První čtyři dny téměř týdenního festivalu Jazz Goes To Town totiž budou hostit právě tyto tři scény. Na dvacátý ročník už tradičního hradeckého svátku hudby se těší i padesátník Karel Šťastný, který hraje dlouhá léta amatérsky na saxofon.

Ze sportu

„Mikuš? Bude mít pár jizviček navíc": Bere na sebe zodpovědnost. A s úspěchem. Při zranění tří obránců (Mikuš, Frühauf, Jank) je Tomáš Slovák středobodem defenzivní hry hokejistů hradeckého Mountfieldu. Společně s René Vydareným. „Od toho tady ale jsme, abychom naši hru drželi a na ledě strávili co nejvíce minut. Je to naše práce," tvrdí nejproduktivnější zadák pátého celku extraligy. V neděli ve vítězném duelu proti Zlínu (3:2) přisypal do statistik dva body – za gól a asistenci.