Z Hradecka

Kampus je hotový. Otevření ale brzdí dvě poražené firmy: Měli připravené rozvrhy, studenti se tam navíc měli chodit učit už od listopadu. Teď se ale všechno komplikuje a nová supermoderní „Mekka vzdělávání" v Hradci Králové zůstane zřejmě zavřená až do března příštího roku. Přitom jediné, co novému  univerzitnímu kampusu vedle Fakultní nemocnice chybí, jsou interiéry. Konkrétně vybavení špičkové laboratoře a posluchárny.

Klidné Vánoce na Benešovce? Opravy prý skončí v listopadu: Od těžké techniky a dělníků v přilbách by si měli obyvatelé hradecké Benešovy třídy oddychnout už za pár týdnů. „Pokud nepřijde nějaká brzká chumelenice, a to upřímně doufám, že nepřijde, doděláme západní část centrální části v termínu, tedy do konce listopadu," potvrzuje náměstek primátora Jindřich Vedlich. Východní část centrálního úseku bývalé „Marxovky" je hotová už od léta. Dominuje jí několikatunový pylon a odpočinková zóna s fontánkami.

Ze sportu

„Je moc dobře, že trenér Prokopec zůstal": Drtivá většina kabiny stojí za trenérem Prokopcem. Jsme rádi, že dostal i nadále důvěru. To prohlašuje před utkáním podzimu jeden z šéfů hradeckého fotbalového týmu Jakub Chleboun. „Trenér měl od nás jednoznačnou podporu," tvrdí stoper „votroků". Do sobotního utkání s Českými Budějovicemi tak půjde Hradec beze změn na klíčových postech. A s povoleným dopingem navíc. Po zdravotních peripetiích se k týmu připojili veterán Marek Kulič a střelec David Vaněček.