Z Hradecka

Střet zájmů? Žádný není. Vítězný návrh lávky je zpět: Ke stavbě lávky přes Labe nedaleko královéhradeckého Aldisu už je opět o krůček blíže. Město osloví vítěze soutěže Libora Kábrta, kterého magistrát v květnu vyřadil kvůli možnému střetu zájmů. Jeden z porotců se totiž ze statického hlediska podílel na vzniku téměř totožného díla stejné architektonické dílny, které se účastnilo soutěže v Jaroměři.

Kuna zhasla Hradec. Výpadek potrápil hospody i trolejbusy: Na více než hodinu se v úterý v noci Hradec zahalil do černoty. Pouliční lampy nesvítily na Slezském Předměstí, na Benešově třídě, potemnělo Podzámčí i Malšovice. Problémy byly i s elektřinou a samozřejmě s internetem. Výpadek přišel zhruba tři minuty po deváté večer, svítit se začalo opět po desáté hodině, o zhruba hodinu později. Kdo za poruchu mohl? Jedna malá kuna.

Ze sportu

Na scénu se vrací Škorpil!: „Votroky" zkusí ze sestupové pasti vytáhnout triumvirát ve složení Bohuslav Pilný, Róbert Barborík a Ladislav Škorpil. Vedení Hradce Králové jmenovalo ve středu ráno nový realizační tým, který aktuálně poslední celek fotbalové Synot ligy povede v tomto složení do konce podzimní části. Hlavní slovo bude mít Pilný, bývalý asistent odstoupivšího Luboše Prokopce. Námluvy s jinými trenéry skončily krachem.