Z Hradecka

Kdo nejspíše usedne na radnici?: Nového politického kormidla se na radnici v Hradci Králové mají chopit zástupci Hradeckého demokratické klubu, ČSSD, TOP 09 a Koalice pro Hradec. V pátek podepsali koaliční hodou. Po vzájemně dohodě vybrali ze svých řad primátora a čtyři náměstky. Do primátorského křesla má usednout opět Zdeněk Fink (HDK). Dva náměstci zůstanou na svých postech z minulého období, další dva se svých funkcí zhostí poprvé.

Nepodceňujte výběr pneumatik. Závisí na nich nejen váš život: Už jen týden mohou řidiči jezdit beztrestně se svými plechovými miláčky obutými do letních pneumatik. Od soboty 1. listopadu totiž musí ze zákona přezout na zimní vzorek. Respektive policisté vás mohou pokutovat, pokud je na vozovce sníh či námraza. S výměnou pneumatik byste moc otálet neměli. Podle majitelů pneuservisů některé typy a rozměry na skladech již chybí.

Ze sportu

Léčba Pilným. Přinese restart votroků?: Léčba Pilným. Zabere? Nový kouč hradeckých fotbalistů zvolil po nástupu do funkce cestu maximální náročnosti, vyžadovat bude tvrdou disciplínu, jízda po zadku musí být samozřejmostí. Jedině tak se mužstvo může vyhrabat z tabulkového bahna. Udělají ,,votroci" první krok už v sobotu proti Dukle Praha? Srazit na kolena neoblíbeného soupeře by bylo bezpochyby vzkříšením do zbývajících podzimních duelů.