Z Hradecka

Pochody fanoušků si pohlídá policie. U vchodů počítejte s prohlídkami a nechoďte pod vlivem: Hokejové derby mezi Pardubicemi a Hradcem Králové se bohužel neobejde bez přísnějších bezpečnostních opatření. Nejinak tomu bude i v pátek 
v ČEZ Areně. U vchodu se pořadatelé zaměří zejména na dvě věci – alkoholem zmožené fanoušky a pyrotechniku. Ani jedno nesmí přes práh.

„Kuklenské Benátky" ožijí. Přibudou parky, lávka i altán: Lokalitu Malého labského náhonu v hradeckých Kuklenách, které nikdo z místních neřekne jinak, než „Kuklenské Benátky", čekají velké změny. Město chce obrovský areál zřejmě využít do posledního metru, vyrůst by tam kromě sociálního bydlení pro seniory totiž měly také byty, rozsáhlé parky nebo nová lávka. 

Ze sportu

Hradecký kapitán Jiří Šimánek před východočeským derby: „Nerad cítím smažák a klobásy": Kdo by takové zápasy nemiloval. Po strop narvané tribuny, atmosféra přesycená adrenalinem hráčů i fanoušků. Jiří Šimánek, dvougólový hrdina prvního derby hokejové sezony, není výjimkou. „Zápasy s Pardubicemi jsou fantastické. Je to mnohem zábavnější než někde, kde jsou tři tisíce lidí a ve vzduchu je cítit smažák a klobásy." říká.