Z Hradecka

Na „hluchák" se vrátí studenti. Přesídlí tam obchodní akademie: O využití areálu bývalého Ústavu hluchoněmých na hradecké Pospíšilově třídě se mluví už dlouhá léta. Chvíli si kraj pohrával s myšlenkou přemístit tam nedalekou léčebnu dlouhodobě nemocných, pak tam měla přesídlit Obchodní akademie, která momentálně využívá prostory bývalé základní školy v Zálabí. A to se také opravdu stane, stěhování neodvrátí ani fakt, že tam od příštího roku vznikne Evropský dům – alespoň to tvrdí kraj.

Cizí kultury z celého světa se sejdou pod jednou střechou: Jaké svátky slaví v Sýrii, nebo v Mongolsku? Jaké je oblíbené jídlo Arménů, a jaké Mexičanů? A jak se oblékají ženy z Ugandy? Na všechny tyto a řadu dalších otázek můžete najít odpověď už tento čtvrtek v hradeckém Adalbertinu na Setkání národů. Stejně jako loni se tu totiž sejdou cizinci snad ze všech koutů světa. Multikulturní akci pořádá Integrační centrum pro cizince při Diecézní charitě Hradec Králové.  Pomohli i studenti z vysokých škol.

Ze sportu

Na stará kolena jsem našel spoluhráče: Za pár dní oslaví Jaroslav Kudrna devětatřicáté narozeniny. Visačky „veterána" se už nikdy nezbaví. V době, kdy jiní smutně končí kariéru, on prožívá jedno z nejlepších období. V kanadském bodování hokejové extraligy je člen hradecké Mertlovy smrtící legie na 4. místě. „Skoro ve čtyřiceti letech… Pěkný," směje se. „Na stará kolena jsem k sobě našel vhodné spoluhráče a oni snad mě," říkal po výhře nad Karlovými Vary 5:2, kterou podepsal dvěma góly a jednou asistencí.