Z Hradecka

Týden plný vzdělávání je tady. A možná přijde i kouzelník…: Víte, jak by měl vypadat správně napsaný životopis? Jaké jsou zásady bezpečného nakupování na internetu? A co vlastně obnáší pěstounská péče? Už příští týden začíná Týden vzdělávání dospělých, který odpoví nejen na tyto otázky. Pestrý program prezentuje například i gastrokurzy, které představí teplou i studenou kuchyni nebo kurzy, které ženám poradí, jak se nalíčit.

Krádež pardubické vlajky dál štěpí základnu fanoušků: Krádež vlajky pardubického hokejového fanklubu při pátečním derby dál štěpí fanouškovskou základnu pardubického hokeje. Mezi příznivce hokeje se začali čím dál víc zapojovat fotbaloví příznivci. Na jedné straně to fandění na pardubické Jižní tribuně oživilo. Na straně druhé to ale dělá i zlou krev. Na hokeji tak dochází ke střetu dvou kultur - fotbalové a hokejové.

Ze sportu

Pilař gratuloval Hradci za super kombinaci: Poprvé se proběhl po Všesportovním stadionu v jiném než hradeckém dresu. Reprezentační záložník Václav Pilař pomohl Plzni k vítězství 2:1 v prvním zápase osmifinále Poháru České pošty. Původně však hrát neměl. „Lukáš Hejda odjel do nemocnice za přítelkyní, která rodila. V sestavě došlo k přesunům a já nakonec nastoupil," vysvětloval fobalista po vítězném utkání.