Z Hradecka

Martínci byli opilci a husy musí pykat. Hodování právě začíná: Provoní vám o víkendu stůl dozlatova pečená husa a dosyta si k tomu vychutnáte mladé svatomartinské víno? Tak to se připojíte mezi vyznavače stovky let staré tradice oslav svátku svatého Martina, které svůj největší rozkvět zažily ve středověku. Martina je sice až v úterý, ale tradičně se slaví a hoduje už o víkendu. Důvod k oslavám se přitom nese z dob dávno minulých.

IQ centrum v Novém Bydžově potrápí mozky dětí i seniorů: Zaměstnat šedé buňky mozkové či si jen zahrát společenskou hru mají teď  možnost školáci i veřejnost v nově otevřeném mini IQ centrum v budově Domova mládeže v Novém Bydžově. Herní místnost otevřela VOŠ a SOŠ Nový Bydžov u příležitosti 130. výročí založení školy. Jedna zóna tříbí smysly, ve druhé jsou motory a v poslední najdou návštěvníci společenské hry.

Ze sportu

Vyhrajte! Jinak hrozí smutný zápis do historie: O tenhle zápis do historie určitě nestojí. Pokud fotbalisté Hradce Králové v neděli prohrají s Libercem, po 14 kolech budou mít nejméně bodů v dějinách klubu. V roce 1993 měl Hradec za kouče Štefana Nadzama bodů sedm, teď jich má šest. „Slyším to poprvé, ale rozhodně to nezní překvapivě. Bodů máme opravdu málo. Pro nás to může být další motivace," uvažuje trenér Bohuslav Pilný.