Z Hradecka

Zákaz je nezastavil. Prodejci otravují dál: Zákaz podomního prodeje trvá v Hradci téměř rok. Jenže ani to neodrazuje prodejce, aby dál chodili po domech a obtěžovali jejich obyvatele. Jen za letošní rok tak městská policie řešila 34 událostí týkajících se podomního prodeje. Tu poslední tento týden. Nejčastěji přitom podomní obchodníci útočí do řad seniorů, kteří jsou příliš důvěřiví.

Tuzex měl od lidí odčerpat tvrdou cizí měnu: Chcete nejnovější módní výstřelky? V dnešní době máte na výběr z mnoha druhů oblečení, bot, prádla i ostatního zboží. Jenže ne vždy tomu tak bylo. Stačí se podívat do nedávné historie před pětadvaceti lety. Název Tuzex byl zkratkou pojmu „tuzemský export", což znamenalo, že zde zájemci najdou kvalitní zboží z dovozu v sortimentu, který ve státních obchodech nebyl ani k vidění.

Ze sportu

Mikuš pro brutalitu Micky pochopení nenašel: Potkal se  se slávistickým kombajnem značky Micka, který mu škaredě rozpáral tvář zákeřným nájezdem. Měsíc poté se hradecký hokejová obránce Peter Mikuš vrátí ve středu v Litvínově do extraligového kolotoče. Hlava ho nebolí. Jako památka na brutální faul mu v obličeji zůstaly jizvy a přeražený nos.