Z Hradecka

Kraj: Opravu kasáren vítáme: Rekonstrukce za dvě stě milionů korun by se měla dočkat historická budova v Gayerových kasárnách. Rada Královéhradeckého kraje, které patří objekt, vzala investici na vědomí. „V krajské budově kasáren chceme provést rekonstrukci depozitáře Muzea východních Čech a před současnou historickou budovou kasáren přistavět část novou, která by byla využita pro další muzejní expozice," potvrdil Otakar Ruml, náměstek hejtmana a radní pro kulturu.

„Selfíčko" s hvězdou? Na Noci divadel žádný problém: Když se Klicperovo divadlo loni připojilo poprvé (stejně jako další česká divadla) k Evropské noci divadel, ani zdaleka netušilo, že bude mít akce takový úspěch a skvělé ohlasy. Program zaujal na dva tisíce návštěvníků a v sobotu, kdy se chystá druhý ročník, tu čekají prý ještě větší nápor. Stejně jako loni se návštěvníci mohou těšit na komentovanou prohlídku interiérů divadla a zákulisí, tentokrát se ale rolí průvodců zhostí herci Klicperova divadla.

Ze sportu

Mountfield doma září, venku strádá: Porážka v Litvínově 1:4 potvrdila dosavadní bilanci: Hokejisté Hradce Králové jsou doma k neudržení, ale venku strádají. Na vlastním ledě prohráli v devíti utkáních jen jednou (právě s Litvínovem), z duelů na soupeřových stadionech šestkrát z deseti možností nepřivezli ani bod. Středeční prohra na severu Čech je třetí venkovní v řadě. I proto hledí Mountfield na špici tabulky s osmibodovým odstupem.