Z Hradecka

„Byla zima," vzpomíná na lidský řetěz Vedlich: „Věci měly rychlý spád. Mnohdy jsme ani nemohli přemýšlet, ale museli jsme jednat. Moje role byla koordinační s lidmi jako je Pavel Fátor či Robert Novák," vzpomíná na sametovou revoluci Jindřich Vedlich, který byl mezi studentskými lídry. Podle jeho slov bylo v té době město silně komunistické a nechtěli svolat demonstraci napřímo.

Převrat nechceme, tvrdila lidem Pochodeň: Ulice není místem k dialogu, Nechceme rozvrat společnosti, Nesouhlas s nátlakem. To jsou jen některé z úderných titulků, které přinesla čtenářům východočeská Pochodeň, tiskový orgán Krajského výboru KSČ, v listopadu 1989. O čem dalším se tehdy psalo? O revoluci, která v Praze vypukla 17. listopadu, rozhodně ne.

Ze sportu

„Debakly devalvovaly předešlé výborné výkony": Stejně jako v minulé sezoně čeká fotbalisty Chlumce nad Cidlinou i v té současné boj o záchranu krajského přeboru. Po podzimu figurují na čtrnácté příčce. Nebýt několika zbytečných bodových ztrát, mohli být v tabulce o něco výše. Toho si je moc dobře vědom i Ladislav Heger, vedoucí chlumeckého týmu.