Z Hradecka

Ušetří na teple? To ukáže čas: Kdo nebude mít od začátku roku na svých radiátorech zařízení na měření tepla, může dostat pokutu až 50 tisíc korun, u firem se částka může vyšplhat až na 200 tisíc korun. Stát vyhlášku, která pravidla zpřesňuje, vydal teprve minulý týden. O povinnosti se přitom ví už rok. Nutnost mít na svém topení „měřák" se týká bytů, kde se dosud rozpočítává teplo podle podlahové plochy.

Místo Hrádku Rezidence. Na Plachtě se bude stavět, ekologové jen lomí rukama: Opuštěná skladovací plocha za hradeckým Petrofem možná znovu ožije. Po více než dvou letech si jí všiml nový investor a během několika let tam plánuje postavit přes čtyři sta nových bytů. Do prvních zhruba čtyřiceti by se prý lidé měli začít stěhovat už v roce 2016. Podobné sliby už ale Hradečané slyšeli…

Ze sportu

Kučera: Věřím, že zase najedeme na úspěšnou vlnu: Tenhle zápas bude mít náboj. Hokejisté Hradce Králové ve čtvrtek přivítají extraligového lídra z Třince. Předehrávka 22. kola začne v 18 hodin. Mountfield je v tabulce čtvrtý a v případě výhry může vedoucí Oceláře stáhnout na rozdíl pěti bodů. Východočechy motivuje i fakt, že první vzájemné měření sil na začátku října v Třinci potupně prohráli 0:6, tehdy je třemi góly sestřelil útočník Martin Adamský.