Z Hradecka

U Benešovky možná vyroste nová výroba. Okolí neohrozí: Domečkova ulice nedaleko polikliniky na hradecké Benešově třídě by mohla v budoucnu vypadat lépe. Teď je z její části parkoviště, kde vozidla stojí na trávě a hyzdí okolí. O lokalitu totiž projevila zájem firma ELLA-CS, která se zabývá výrobou implantátů pro humánní i veterinární medicínu. Do tří let by zde mohla stát nová budova.

Místo mobilu kámen. Nákupy přes internet můžou zamrzet: Už jeden měsíc a jsou tu Vánoce. A to znamená jediné: Každoroční nákupní šílenství, na které se obchody připravují už od října. Ne každého však láká prodírání se mezi regály a frontami dalších nešťastníků, kteří zoufale hledají ten správný dárek, a tak raději volí nakupování z pohodlí a tepla svého doma. Čili přes internet.

Ze sportu

Důvod Holešova vzestupu? Práce psychologa!: Někteří je mají za šarlatány, nepouštějí si je k tělu, natož do hlavy. Tomáš Holeš si však spolupráci s psychologem, který se už pár týdnů věnuje hradeckým fotbalistům, nemůže vynachválit. „Srovnal mi hlavu," ujišťuje pravý bek reprezentační jednadvacítky. I proto jde forma talentovaného borce raketově vzhůru.