Z Hradecka

Finiš oprav u pivovaru ohrozí už jen počasí: Poslední z letních uzavírek ve městě by se mohla řidičům otevřít během několika týdnů. Projet celým obloukem hradecké třídy ČSA by tak lidé mohli poprvé po dlouhých šesti měsících. „Pokud by k této třetí etapě nedošlo teď, museli by se k ní stavbaři vrátit na jaře příštího roku," upozorňuje mluvčí města Magdaléna Vlčková.

Sluníčko pomáhá dětem i rodičům. Už deset let: Útulně zařízené pokoje, veselé barvy a také spousta různých hraček. Právě tak to vypadá ve Středisku rané péče Sluníčko na hradeckém Ulrichově náměstí, které letos slaví rovných deset let od svého založení. Často se tu také ozývá dětské štěbetání ze všech stran, vyprávění rodičů nebo je tu naopak poměrně ticho - to když probíhá některá z přednášek.

Ze sportu

Metrákový obr Vantuch posílil Mountfield: Den po sestřelu pražské Slavie (6:0) ohlásilo vedení hokejového Mountfieldu HK příchod nového útočníka - pod Bílou věž se stěhuje témě dvoumetrový habán Lukáš Vantuch (195 cm, 100 kg). Hradec Králové má na marodce šest ofenzivních hráčů, proto je příchod metrákového borce logickým krokem. Bývalý hráč Liberce by měl v novém dresu nastoupit už v úterním utkání ve Zlíně.