Z Hradecka

Zdeněk Fink znovu hradeckým primátorem. Svůj post obhájil: Zastupitelé Hradce Králové, kteří byli zvoleni v říjnových volbách, se v úterý poprvé sešli, aby složili slib a hlavně zvolili primátora, jeho náměstky a členy rady města. Žádné drama ani překvapení se ale nekonalo. Sedmadvacet hlasů v sedmatřicetičlenném zastupitelstvu získal staronový primátor Zdeněk Fink, který neměl protikandidáta.

Z Benešovky zmizely stroje. Už je průjezdná: Z největšího hradeckého sídliště zmizely těžké stroje. Další část modernizace Benešovy třídy už je totiž hotová. Pro obyvatele i řidiče je to dobrá zpráva. Místním se bude lépe dýchat, řidičům zase komfortněji jezdit. Doprava je totiž opět zpět ve svých pruzích. Dejte však pozor, kudy jedete. Staré značení už je  minulostí.

Ze sportu

Nová Kvitová? Ne! Petřin styl pro mě není: Dívky z Hradce Králové dobývají tenisový svět. Do stovky světového žebříčku se v letošní sezoně protlačila Kateřina Siniaková (18 let, 84. místo) a také Tereza Smitková (20 let, 69. místo). Dcera bývalého hokejisty hradeckého Stadionu se ve Wimbledonu dostala z kvalifikace až do osmifinále, na závěr sezony vyhrála turnaj ve francouzském Limoges, kde v semifinále rozprášila bývalou světovou čtyřku Francesku Schiavoneovou!