Z Hradecka

Místo oslav půst. Jak prožívali advent naši předci?: Máte trávení předvánočního času spojeno se zoufalým běháním po obchodech a sháněním dárků pro své nejbližší? Ne vždy tomu tak bylo. Poslední čtyři neděle před Štědrým se jako adventní ustálily už v 11. století a křesťané ho vnímali především jako čekání na Spasitele. „Byla to doba nepříliš veselá, protože bylo zakázáno holdovat jakékoli zábavě. Nesmělo se zpívat, ani tančit. Naši předci ale samozřejmě věděli, jak tyto zákazy porušit a nerušeně se i v tento čas pobavit."

Rivalové se shodli: Agresivní diváky na derby nechceme: Hokejové kluby HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a hradecký Mountfield HK chtějí společně bojovat proti agresivitě některých fanoušků při vzájemných zápasech. Východočeská derby patří k velkým sportovním událostem v regionu, někdy se ovšem mění v policejní manévry. Manažeři obou klubů proto chtějí na následující dvě derby přijmout nová opatření.

Ze sportu

Pořád je o co hrát, teď musíme porazit Brno: Do ligy vlétl jako zkušený mazák. Vůbec byste nehádali, že mu je teprve sedmnáct let. Tvořivý záložník Daniel Trubač 
z prvoligového klubu FC Hradec Králové patří mezi velké naděje českého fotbalu. Stabilní hráč reprezentační osmnáctky by se na jaře rád zařadil mezi základní členy hradecké jedenáctky a také by si chtěl zahrát na evropském šampionátu hráčů do 19 let. Jeho skok na tuzemskou fotbalovou scénu je obdivuhodný.