Z Hradecka

Náměstí se stále topí ve tmě. Nikdo to neřeší…: Rok a půl života. Právě tolik strávil Jaroslav Kott, předseda sdružení Světla pro Hradec a zároveň projektant osvětlení, bojem za lépe nasvícené náměstí 28. října a ulic Dukelské a S. K. Neumanna. Není sám, kdo si stýská, že je tu tma. Stížnosti přicházejí i od Hradečáků. Jenže město dělá mrtvého brouka. Lampy sice o něco snížilo, čímž situaci zlepšilo, k ideálu je však stále daleko.

Ženám vstup zakázán. Chlapi debatují se žáky o rakovině: Začalo to křečí. Mučivou a paralyzující bolestí v rozkroku, po které gólman prvoligového futsalového týmu Mados MT Hradec Králové Jiří Mašek zamířil okamžitě na urologii. A dobře udělal. Lékaři mu totiž krátce nato diagnostikovali rakovinu varlete. Pak už to šlo všechno ráz na ráz. Po ultrazvuku se podrobil úspěšné operaci a stal se dokonce dvojnásobným otcem.

Ze sportu

Posily, co je s vámi? Proberte se!: Díky jejich příchodu měl být Mountfield silnější a produktivnější. Po polovině základní části hokejové extraligy o tom však lze vážně pochybovat. Posily, které si v létě vyžádal kouč Peter Draisaitl, neplní svoji roli. „Mám nějakou představu, jak by měl tým fungovat. Naším dlouhodobým cílem je, aby první řadě pomohli v produktivitě ostatní. Proto jsme také udělali tolik trejdů," říkal před sezonou Draisaitl.