Z Hradecka

Stromořadí, které měli skácet, teď boduje v soutěži Alej roku: Stoletá alej podél Orlice, která měla jít k zemi, ustála snahy Povodí Labe o velké kácení. Přesto ale prořídne. Povodí v těchto dnech totiž žádá o povolení k první etapě kácení, týkat by se ale mělo jen několika nemocných stromů. „Teď už o tom rozhodují odborníci, takže se nebojím a naše snahy hodnotím jako vítězství," uzavírá několikaměsíční boj proti kácení autor petice.

Znalec se omluvil, proto bude kauza Malíř pokračovat i dál: Okresní soud v Hradci Králové odročil na 15. prosince projednávání případu bývalého náměstka hradeckého primátora Josefa Malíře (Volba pro město) kvůli kontraktu na pronájem a opravu zimního stadionu. Soud hlavní líčení odročil kvůli výslechu znalce, který se z pátečního projednávání omluvil. Smlouvu na pronájem a opravu stadionu měla hradecká radnice uzavřenou s firmou ABD Invest.

Ze sportu

Chci prostý stadion, na arénu nejsou peníze: Zrušit smlouvu s ECE, poprat se s haldami papírů, podstoupit schvalovací procesy a konečně začít z vlastních prostředků stavět fotbalový stadion. Takový je plán města Hradce Králové. „Nejradši bych, aby se stavělo hned," usmívá se primátor Zdeněk Fink v exkluzivním rozhovoru pro Deník. Tak rychle to ale nebude. Reálný horizont je v závěru roku 2016.