Z Hradecka

Novoroční ohňostroj nahradí videoprojekce: Tradiční ohňostroj 1. ledna letos nahradí videoprojekce promítaná na zdi Bílé věže. Problém by ale mohl nastat, pokud by dělníci nestihli sundat z dominanty Hradce Králové lešení. O tom se rozhodne ve středu. „Čekáme na sundání lešení jako na smilování. Půl roku připravujeme projekt k výročí 790 let od první písemné zmínky o Hradci Králové. Kvůli rekonstrukci Bílé věže jsme tentokrát nemohli zvolit klasický ohňostroj, i když o něj lidé nepřijdou úplně," vysvětlil Miroslav Franc, ředitel Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti.

Ze škol sálá vánoční atmosféra. Lidi lákají na výstavy a cukroví: Doba vánočních besídek, kdy paní učitelka zapálila svíčku, děti přinesly cukroví a rozléval se voňavý čaj je v hradeckých školách dávno pryč. Poslední roky si ji totiž užívají náležitě veřejně. Děti se aktivně zapojují do výzdoby škol, vyrábějí ozdoby, přání a další vánoční dekorace, které potom prodávají na školních prodejních výstavách.

Ze sportu

Hradec v útlumu, ale bod je příslibem: Rozpaky a rozpolcenost. Takové pocity se mísily hradeckou kabinou. Hokejistům Mountfieldu se v neděli proti Spartě podařil husarský kousek. 
V závěrečné třetině stáhli dvougólové manko a dotáhli zápas do prodloužení. Jenže už po jednačtyřiceti vteřinách Jaroslav Hlinka rozhodl o výhře pražského celku 3:2. Hradec si připsal pátou porážku v řadě a poprvé v letošní sezoně vypadl z elitní šestky, je sedmý.