Z Hradecka

Bývalá tržnice je k nepoznání. Drobné úpravy ale ještě přijdou: Hradecké Malšovice si za letošek užily oprav až až. V ulici Úprkova stavbaři postupně opravili chodníky, první prázdninový den se kvůli roky plánované rekonstrukci také na čtvrt roku uzavřela frekventovaná křižovatka U Husa a nakonec se ještě téměř zboural areál Malšovická – prostory bývalé tržnice v Mrštíkově ulici. A právě ona za několik týdnů neskutečně „prokoukla".

Pulp Fiction po Hradecku. Nová hra je plná podvodníků a koksu: „Fligny, koks a kutilové je velice vtipná komedie o partičce břídilů, kteří však touží být opravdovými drsnými mafiány," popisuje čtvrtou premiéru letošní sezony dramaturgyně Jana Slouková. Klicperovo divadlo ji uvede tuto sobotu na hlavní scéně. Inscenace pochází z pera francouzského dramatika alžírského původu, který se navíc hradecké premiéry osobně zúčastní a už se prý nemůže dočkat.

Ze sportu

Je zle, začněte bodovat. Pan šéf se rozzlobil: Předseda představenstva Mountfield HK Miroslav Schön je náročný muž. Oprava, Miroslav Schön je extrémně náročný muž. Tohle o sobě dal vědět už před sezonou, kdy směle hlásil: „Chceme bojovat o medaili. Bronzovou ale už mám, teď by mohla dopadnout nějaká jiná." Boss svůj hokejový tým vidí ve finále. Teď je ale rozčarován. Jeho Hradec prohrál pětkrát v řadě, vypadl z první šestky a třetí, byť extrémně povedená, třetina proti Spartě ho rozhodně neuchlácholila.