Z Hradecka

Z Hradce do Pardubic už brzy stotřicítkou: Od čtvrtečního dne slavnostně slouží řidičům nová křižovatka na silnici I/37 mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Vznikla zde mimoúrovňová křižovatka Stéblová, která řeší napojení sousedících obcí, ale také odstranila jednu z překážek pro zrychlení dopravy mezi krajskými městy. Nové řešení s prodlouženými nájezdy totiž umožňuje  zvýšit na této silnici rychlost až na 130 kilometrů v hodině ze stávajících 90.

Pro děti prskavky, pro rodiče punč. Zpěv koled si lidé užili: V Hradci se zpívalo na Pivovarském náměstí, v Novém Bydžově si lidé notovali pod vánočním stromem. K akci Česko zpívá koledy se na Hradecku poprvé připojily také Ohnišťany, Chlumec nad Cidlinou a Třebechovice pod Orebem. „Zpívali jsme před rozsvíceným vánočním stomečkem a akce se zúčastnilo 58 lidí všech generací," popisuje kouzelnou atmosféra středečního večera starostka Ohnišťan Eva Jiříčková.

Ze sportu

Hradec vyrazí do tygří klece zlomit sérii nezdarů. Vyhraje už?: Jak zatočit s výsledkovou mizérií. To bylo v týdnu hlavní téma v kabině hokejistů Hradce Králové. Mountfield dusí těžký balvan – z posledních deseti utkání vyhrál jen dva a na kontě má pět proher v řadě! Šanci prolomit nepříznivou sérii Hradec bude mít v pátek, kdy nastoupí na ledě Liberce. V souboji tabulkových sousedů osmí Východočeši budou odrážet atak devátých Bílých Tygrů, kteří na ně ztrácejí pět bodů.