Z Hradecka

Hustá vánice oblékla Hradec na noc do bílého: Nedělní vydatná chumelenice překvapila nejednoho Hradečana. Doprovázená silným nárazovým větrem znepříjemňovala život nejen řidičům a chodcům, ale také cyklistům. „Jel jsem si po večeři na dvě desítky tady do hospody, v devět vylezu ven a kolo úplně pod sněhem a všude bílo. Tak jsem si říkal, jestli jsem trochu nepřebral a nezdá se mi to," vyprávěl se smíchem pan Karel, když před březhradskou hospodou oprašoval svůj bicykl.

Svoz stromků je tu. Hradecké služby jich uklidí několik tun: 6. leden. Svátek Tří králů a také datum, podle kterého končí vánoční doba. A podle zkušeností z předchozích let také nejčastější termín, kdy se lidé zbavují sváteční výzdoby a samozřejmě stromečku. Hradečáci jich každý rok vyhodí hned několik desítek tun. Co se s nimi děje pak? Jejich svoz začíná v úterý a oproti minulému roku čeká krajské město jedna změna: Úklid už nebude pod taktovkou technických služeb, nýbrž Hradeckých služeb.

Ze sportu

Pikantní bitva. Hradecké tenistky jdou v Číně proti sobě: Začátek tenisového roku zvládly hradecké tenistky Tereza Smitková (69. v žebříčku WTA) a Kateřina Siniaková (84.) na podtrženou jedničku. Na kvalitně obsazeném turnaji v čínském Šen-čenu uspěly v prvním kole a v tom následujícím si zahrají proti sobě! Start do nové sezony nemohl být pikantnější. Jako první postoupila do druhého kola Tereza Smitková, dcera bývalého hokejisty Stadionu Hradec Králové.