Z Hradecka

Originální jména? Vedou česká: Jan, Jakub, Tomáš, Adam, Matěj,  Eliška, Tereza, Anna, Adéla či Natálie. To jsou jména, které nejčastěji vybírali rodiče novorozencům z Hradce Králové. Těch se zde narodilo během loňského roku 2536. Průměrně tak v krajské metropoli přijde na svět 211 dětí měsíčně. Nejvíce spěchají na svět v lednu, kdy se v roce 2014 narodilo 229 miminek, nejméně pak v červenci. Narozeniny v tomto letním měsíci bude slavit pouze 163 dětí.

Králové vyšli na koledu. Lidé na ně už čekali: Úterý 6. ledna. Ještě neodbila ani osmá ranní a přes Velké náměstí se ke katedrále svatého Ducha trousí jedna dětská skupinka za druhou. Někteří na poslední chvíli pilují tříkrálovou koledu, další nasazují papírové koruny a pospíchají do lavic. Za pár okamžiků začíná mše, tak ať jsme tam včas. „Všem vám vyjadřuji opravdu velký dík," říká dobrovolníkům, kteří už za chvíli vyrazí do hradeckých ulic vybírat peníze na Tříkrálovou sbírku pořádanou charitou, biskup Jan Vokál.

Ze sportu

Petrus zdědil desítku. Přinese mu gólové štěstí?: Po Marku Kuličovi zdědil magickou desítku. Fanoušci ,,votroků" jistě doufají, že zatím největší zimní posile Davidu Petrusovi přinese štěstí a jeho gólové příspěvky pomohou hradeckým fotbalistům k záchraně v první lize. ,,Vím, že když odjedu celou přípravu, budu týmu platný," říká sedmadvacetiletý útočník, jenž je odchovancem pardubického fotbalu. Petrus je v klubu na půlročním hostování z Baníku Ostrava.