Z Hradecka

Smrt dvou policistů zvedla vlnu solidarity: Na Krajském ředitelství policie Královéhradeckého kraje visí černý prapor. Ztráta obou mužů se hluboce dotkla nejen jejich rodin, kamarádů a známých, ale i kolegů od policie. Ti všichni se s nimi ve středu v Hradci Králové naposledy rozloučili. Oba pohřby byly se všemi náležitými poctami – nechyběla salva čestné stráže, ani policejní hudba. Rozloučení se zúčastnil i policejní prezident a jeho náměstek „Je to pro nás smutné, zvlášť ve chvíli, kdy se tak stalo při výkonu služebních povinností," potvrzuje Jiří Karásek.

V Malšově Lhotě chtějí postavit volnočasové centrum pro děti: Místní část krajské metropole mezi Malšovicemi a Svinary za poslední roky pořádně „prokoukla". Komisi místní samosprávy se například podařily prosadit opravy chodníků téměř v celé městské části a vybudovala se také vytoužená cyklostezka. Jak hodnotí své snahy a co chystají letos? „Roky našeho snažení hodnotím jako značně úspěšné, naší komisi se podařilo splnit poměrně značné množství námi stanovených priorit," hodnotí Richard Nádvorník

Ze sportu

Prestižní bitvu zvládla lépe Smitková: Na kvalitně obsazeném turnaji v čínkém Šen-Čenu si proti Petře Kvitové zahraje ve čtvrtfinále Tereza Smitková. V pikantním souboji dvou hradeckých tenistek přehrála ve 2. kole ve třech setech Kateřinu Siniakovou 6:3, 2:6, 6:1. Zápas trval hodinu a jedenačtyřicet minut. Smitková tak své soupeřce oplatila říjnovou prohru z kvalifikace v Linci.