Z Hradecka

Vítr potrápil energetiky. Voda zavřela dvě silnice: Zatopené silnice, ohnuté sloupy elektrického vedení a spadlé větve. Za to může víkendové a pondělní počasí na Hradecku. Řidičům zkomplikovalo počasí dvě trasy. Neprůjezdná byla v pondělí do odpoledních hodin silnice mezi Vysokou nad Labem a Opatovicemi nad Labem. Stejně na tom byla trasa z Třebechovic pod Orebem do Krňovic, kde voda silnici zaplavuje pravidelně.

Schizofrenik? Pro okolí vrah, říká předsedkyně sdružení: Psychicky nemocná žena vtrhla do budovy střední školy a nožem napadla studenty. Šestnáctiletý chlapec následkům zranění podlehl. To je ve stručnosti případ, který v první polovině loňského října otřásl nejen Žďárem nad Sázavou, kde k tragédii došlo, ale v podstatě celou republikou. Jeho dozvuky panují dodnes. A to i v Hradci Králové.

Ze sportu

65. místo! Smitková je nejvýš na žebříčku: První turnaj roku, hned čtvrtfinále. K tomu vyrovnaná bitva se světovou čtyřkou Petrou Kvitovou na slušně obsazeném podniku v Číně. Tomu se může bez okolků říkat úspěšný začátek sezony. Bonus navíc? V pondělním novém vydání žebříčku WTA se hradecká tenistka Tereza Smitková ocitla nejvýše v kariéře – na 65. místě.