Z Hradecka

Oblečení už nemusíte pálit. Přibyly speciální kontejnery: Sedmdesát nových kusů kontejnerů na textil přibylo v ulicích Hradce Králové od začátku roku. „Původní počet kontejnerů na staré oděvy a textil jsme během dvou měsíců navýšili na celkových 100 kusů," říká Radek Sokol, ředitel Hradeckých služeb a městský odpadový hospodář. Počtem kontejnerů se tak stal Hradec Králové raritou mezi českými městy. Tak hustou síť totiž jinde nenajdete.

Pro sportovce i zpěváky. Hala za 22 milionů stojí ve Vysoké: Největší investiční akce v dějinách obce. I tak se dá mluvit o víceúčelové sportovní hale ve Vysoké nad Labem. Vyšla celkově na 22 117 000 korun, přes 9 milionů by měla pokrýt státní dotace. „V současnosti je hotová hrubá stavba. Hala je pod střechou a teď se pracuje na jejím vnitřním vybavení," popisuje stavbu vedle fotbalového hřiště starosta obce Jiří Horák.

Ze sportu

Třinec vyučuje Mountfield: 3 zápasy, 19 gólů!: 1:6, 1:5, 6:8! Výsledky, které nepotřebují zevrubnější komentář. Hradec si v letošní sezoně nedovede poradit s drtivou ofenzivní silou vedoucího týmu hokejové extraligy. Ve třech zápasech schytal astronomických devatenáct branek. V pondělí nejvíce v ročníku – rovných osm. Hradečtí brankáři Pavel Kantor a Ondřej Kacetl v procentuální úspěšnosti zásahů nepřelezli silně podprůměrnou hranici 72 procent.