Z Hradecka

Peníze na stadion od fotbalového svazu? Město od něj má příslib: Část peněz na fotbalový stadion, který nakonec město postaví svépomocí, by mohl hradecký magistrát získat od Fotbalové asociace České republiky. Celkem by měla rekonstrukce stát do tří set milionů korun. „Je ještě brzy dělat závěry, ale nějaké přísliby od fotbalové asociace máme. Peníze už takto poskytla například Olomouci, Znojmu nebo Uherskému Hradišti," potvrdil Zdeněk Fink, primátor města.

Zápisy prvňáčků: Letos podle nových pravidel: Rovnoměrný počet žáků ve třídách. To byl jeden z hlavních požadavků ředitelů hradeckých základních škol. Městští radní jim v tom vyhověli už v prosinci minulého roku, tento pátek odpoledne a sobotu dopoledne se tak budou budoucí prvňáčci přijímat poprvé podle nových pravidel. Hlavním cílem novinky je odlehčení přetížených školních jídelen či družin ve městě.

Ze sportu

Pohárové derby se hrálo pro Michalku: Pardubičtí basketbalisté se pořádně nadřeli na postup do další fáze Českého poháru. V utkání čtvrtého kola na palubovce sousedního Hradce Králové, který hraje o „patro" níž (I. ligu), rozhodli o svém vítězství definitivně až v závěrečných dvou minutách. V Třebši duelu přihlížela zaplněná hala. Prestižní derby mělo také charitativní nádech. Výtěžek z utkání (20 000 Kč) poputuje na podporu léčby sedmileté dívenky Michalky Zahradníkové z nedalekých Třebechovic pod Orebem.