Z Hradecka

Digitální planetárium ukáže vesmír jako na dlani: Interaktivní výstavy, noční hvězdná obloha, zobrazení vesmíru a tematické filmy promítané na kulovou klenbu nad divákem jsou největšími lákadly nově otevřeného digitálního planetária v Hradci Králové. V pátek se do něj poprvé mohou podívat návštěvníci. „Vždy v celou hodinu bude skupině odpovídající kapacitě promítacího sálu umožněn vstup do planetária. Po představení projekčního systému návštěvníci absolvují prohlídku interaktivních expozic," vysvětlil Miroslav Krejčí, ředitel Hvězdárny a planetária v Hradci Králové.

Sport, hry a také oblíbené dětské postavy. Přípravy na příměstské tábory startují již nyní: Datum v kalendáři nám ukazuje teprve půlku ledna, ale organizátoři některých letních táborů mají již teď plné ruce práce. Jedná se především o přípravu příměstských táborů, které se v posledních letech stávají hitem jak mezi rodiči, tak i dětmi. Nabídka táborů v letošním roce bude opět široká jako každý rok. Trávit letní tábor v krajské metropoli rozhodně nebude znamenat žádnou nudu! K období letních prázdnin neodmyslitelně tábory patří.

Ze sportu

Usnul a prásk! Troligovi po nehodě málem amputovali nohu: Před osmi lety frčel Tomáš Troliga do Znojma podepsat kontrakt s extraligovými Orly. Jenže nedojel. Za volantem usnul a škaredě boural. Kdyby ho z auta vytáhli o dvacet minut déle, přišel by o dolní končetinu. „Vrak auta mi skřípl nohu a neproudila do ní krev. Odumíraly mi nervy a cévy," vzpomíná na nejtěžší životní moment třicetiletý útočník hokejistů Mountfieldu. Doktoři mu hned řekli, že s hokejem je amen. Nebyl. Troliga se osudu postavil. Absolvoval pětadvacet (!) operací a k milované hře se vrátil.