Z Hradecka

Volby bojkotovali kvůli silnici, o víkendu si tak střihli náhradní: Hrbolatá silnice, která spíš než asfaltku připomíná ementál a víc než třicítkou by si po ní troufnul jet málokdo. To vás přivítá při příjezdu do Osic, malé obce, která leží nedaleko hranic Královéhradeckého a Pardubického kraje. Většina republiky by o vsi, kde se narodil spoluautor české hymny František Škroup, dodnes netušila. Nebýt toho, že se Osice zařadily po bok dalších třinácti obcí u nás, kde se tuto sobotu konaly náhradní komunální volby.

Slovenské srdce v Čechách? To není vždy jednoduchý život: „Nevím, zda na jiných plesech přivítá pořadatel osobně příchozího štamprličkou Spišské borovičky, chlebem s oravskou slaninou, pagáčkem a o půlnoci pozve návštěvníky na slovenskou kapustnici. Náš ples pokládám za trochu jiný v tom, že každý, kdo k nám přijde, dostane již u dveří pocítit, že se na něj těšíme," řekla Julia Špalková, předsedkyně Regionální Obce Slováků v Hradci Králové.

Ze sportu

Hradec je král, tři derby byla jeho: Pro letošní sezonu je hotovo. Jestli se Pardubice s Hradcem nepotkají v play off, bude hokejová válka o východní Čechy zuřit v hledišti až zase v příštím ročníku. Všechny čtyři zápasy se podařilo vyprodat, tenhle mejdan zkrátka táhne! A Mountfield se může bít do prsou. Byl lepší. Pardubice nedokázaly zkrotit Šimánka. Kapitán Mountfieldu jim vstřelil tři vítězné góly.