Z Hradecka

Protesty nepomohly. K zemi jde 150 stromů: Ani několik demonstrací, protestů a petice, která nasbírala přes jedenáct tisíc podpisů, nezabrání velkému kácení aleje podél řeky Orlice. Pily se ve třech etapách zakousnou do celkem 156 stromů. Přitom ještě loni to vypadalo, že státní podnik Povodí Labe od svého záměru ustoupí. „Je to od povodí neuvěřitelná podpásovka," hodnotí současný vývoj situace Denis Patlejch, který organizoval několik demonstrací iniciativy Nechceme holé břehy za záchranu listnáčů. Podle něho společnost jasně slíbila, že se pily do stromů nezakousnou.

„Lepší při nálezu přijít zbytečně než vůbec," tvrdí hradečtí lékaři: Strach a nejistota z vážné nemoci přepadne občas každého. Jenže například i rakovinu lze včas zjistit a efektivně léčit. Proto se Ministerstvo zdravotnictví České republiky ve spolupráci se zdravotními pojišťovnami rozhodlo vyjet do některých měst naší země, aby zvýšilo podvědomí o prevenci rakoviny prsu, děložního čípku a tlustého střeva a konečníku. Ve středu jste mohli odborníky potkat v královéhradeckém obchodním centru Atrium.

Ze sportu

Jako na severu, celoplošně!: Moderní trend v hokeji velí: abyste uspěli, potřebujete skvělou obranu. Že jsme objevili Ameriku? Jenže ne složenou z dinosaurů! Chlapci, co chodí dozadu, agresivní být musí, nejlépe, když jim vztek kouká z očí, ale navíc je potřeba i skvělá mobilita, kreativita, obratnost. Měkké ruce a tykání si s s pukem? Další nutnost. Jakmile přelezeš červenou čáru, dostaneš klackem přes ruce?  Bývávalo. Dnes se od beků chtějí jiné kousky. Věc, co je vidět hlavně ve Skandinávii, celoplošný hokej.